Apple’ ın Sesli Asistanı Siri Nasıl Sessize Alınır?

Apple’ ın mobil işletim sistemi iOS’ un sesli asistanı Siri’ yi, telefonunuzu sesiz konuma aldığınızda susturmak ister misiniz? Sesli geri bildirimin nasıl devre dışı bırakılacağını yazının devamında bulabilirsiniz.

siri-sessize-alma

Mesaj göndermesi, arama yapması, toplantıyı planlaması ve hatta çok daha fazlası için telefonunuza dokunmadan sesinizi kullanmanızı sağlayarak hayatı adeta kolaylaştırdığını söyleyebilirim. Bazı durumlarda Siri’ den sesli geri bildirim almak istemeyebilirsiniz. Bunu iPhone’ un yan tarafında bulunan sesli/sessiz anahtar özelliği kullanılarak gerçekleştirebilirsiniz. Yalnız bu anahtar özelliğini kullanarak telefonu sessize alıyorsunuz, ama maalesef Siri’ yi sessize almıyorsunuz, sesli geri bildirimleri almaya devam ediyorsunuz. Siri’ de bu anahtar özelliğini devreye sokabilmek için bir ayarda bulunmanız gerekiyor.

Apple’ ın Sesli Asistanı Siri Nasıl Sessize Alınır?

  • iPhone ana ekranında yer alan “Ayarlar” menüsüne girin.
  • “Ayarlar” başlığı altında yer alan “Genel” sekmesine tıkladıktan sonra “Siri” sekmesine girin.
  • “Siri” başılığı altında yer alan “Sesli Geri Bildirim” bölümü içerisine girin.
  • Daha sonra buradan “Sesli Anahtarıyla Denetle” seçeneğini işaretlemeniz üzerine bu ayarı gerçekleştirmiş olacaksınız.

Yapılan küçük bir ayardan sonra iPhone’ un yan tarafında bulunan sesli/sessiz anahtar özelliğini kullanılarak Siri’ den sesli şekilde geri bildirim gelmesini engellemiş olacaksınız. Eğer geri bildirim sesli şekilde gerçekleşmesini istiyorsanız, tekrardan yukarıdaki adımları uygulayarak eski haline dönmesini sağlayabilirsiniz.

KILIC

KILIC

BilisimBilgi.com, sistemle ilgili bilinmesi gereken özgün anlatımlar ile teknoloji dünyasındaki haberleri sunmaktadır. Teknolojinin hayatımızdaki önemini, hayatı etkileme gücünü ve teknolojik gelişmeleri insanlara yansıtmaktadır.

“Apple’ ın Sesli Asistanı Siri Nasıl Sessize Alınır?” için bir cevap

  1. Damla dedi ki:

    Sitenize tesadüfen rastladım, paylaşımlarınız çok güzel. Teşekkür edemeden geçemedim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.