winrar

Arşiv Biçimi Tanımıyor yada Arşiv Hasarlı Hatası Çözümü

Büyük boyutlu dosyaları tek bir klasör altında değilde, sıkıştırılmış olarak içeriği birden fazla olan dosyalar halinde indirdiğinizi varsayalım. Büyük bir zahmetle indirilen dosyayı açmaya çalıştığınızda karşılaşılan hata ve sorunlar karşısında ne yapabilirsiniz?

winrar

Genel olarak sıkıştırılmış (RAR) dosyalarında karşılaşılan hatalar “Arşiv biçimi tanımıyor“, “Arşiv hasarlı” veya “CRC error” şeklindedir. Bu durum bize o kadar zahmete girilerek indirmiş olduğumuz RAR uzantılı dosyanın kullanılamaz halde olduğunu göstermektedir. Tabi hemen telaşa kapılmayın. Burada yapılması gereken dosyayı onarmak ve kullanılabilir hale getirmek.

bilisimbilgi.com

Dosyanın onarılması için ekstra bir programa ihtiyacınız bulunmamakta, Winrar programı üzerinden Onar demeniz ve sonucunda işlemin tamamlanmasını beklemeniz yeterli olacaktır.

KILIC

KILIC

BilisimBilgi.com, sistemle ilgili bilinmesi gereken özgün anlatımlar ile teknoloji dünyasındaki haberleri sunmaktadır. Teknolojinin hayatımızdaki önemini, hayatı etkileme gücünü ve teknolojik gelişmeleri insanlara yansıtmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.