Windows-10-gorunum

Bilgisayar Adı Windows 10’ da Nasıl Değiştirilir?

Kullanıcılar tarafından kısa zaman içerisinde beğenilen ve hemen hemen birçok bilgisayar üzerinde yerini alan Windows 10 işletim sisteminde bilgisayar adının nasıl değiştirildiğinden bahsedeceğim.

Windows-10-gorunum

Windows’ un eski işletim sistemlerindeki gibi Denetim Masası girilip, ardından Sistem ve Güvenlik’ e girilmesinin ardından Sistem yolunu takip ederek te ulaşabileceğiniz gibi Windows 10’ un yeni Ayarlar menüsü kullanılarak bilgisayar adını daha kolay değiştirmeniz elbette ki mümkün. Windows 10’ da bilgisayar adını daha kolay değiştirmenizi mümkün kılacak adımları aşağıdan takip edebilirsiniz.

windows10-baslat-menu

Öncelikli olarak “Başlat Menüsüne” tıklayıp, ardından “Ayarlar” seçeneğine tıklıyoruz. Ya da Masaüstü’ nde sağ tıklayıp, “Görüntü Ayarları” seçeneğini de seçebiliriz. Daha sonra açılan sistem ayarlarından “Sistem” seçeneğine giriyoruz. Sistem başlığı altında yer alan “Hakkında” seçeneğine ardından “Bilgisayarı yeniden adlandır” a tıklıyoruz. Yeni bilgisayar adınızı belirledikten sonra “Sonraki” seçeneğine tıklıyoruz. Tabi ki son olarak ayarlarınızın aktif olabilmesi için bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmektir.

windows10-sistem-adi

KILIC

KILIC

BilisimBilgi.com, sistemle ilgili bilinmesi gereken özgün anlatımlar ile teknoloji dünyasındaki haberleri sunmaktadır. Teknolojinin hayatımızdaki önemini, hayatı etkileme gücünü ve teknolojik gelişmeleri insanlara yansıtmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.