chrome-sekmesini-karalama-defterine-donusturun

Chrome Sekmesini Karalama Defterine Dönüştürün!

İnternet’ te gezinme anında ilginizi çeken, not almak isteyebileceğiniz bilgiler mutlaka olmuştur. Chrome tarayıcıda sekmeleri, Web Store’ dan yükleyebileceğiniz uzantı yada kod satırı yardımı ile tarayıcıdaki sekmeleri not defterine dönüştürülebileceğini biliyor muydunuz?

Chrome Sekmesi Karalama Defterine Nasıl Dönüştürülür?

Öncelikli olarak Chrome tarayıcı da Web Store üzeriden yükleyebileceğiniz Papier uzantısı ile notlarınızı yeni bir sekmeye yazmaya izin veriyor. Klavye kısayolları yardımı ile de metin üzerinde kalın, eğik veya altı çizgili yapmaya olanak sağlayan uzantı, ayrıca gözlerinizi yormayan bir gece moduna da sahip.

bilisimbilgi.com

Aşağıda yer alan kod satırını Chrome tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırılıp, Enter tuşuna basıldığında karşınıza bir not defteri açılması ile almak istenilen notları bu alana rahatlıkla yazabileceksiniz.

data:text/html, <html contenteditable>

Ancak burada unutulmaması gereken bir şey de sekmenin kapatılmasıyla yazılan her şeyin kaybolma durumu. Bunun için not alma işlemi bittikten sonra başka bir metin düzenleyicisine kopyalıp, kaydetmeyi unutmayın.

bilisimbilgi.com

KILIC

KILIC

BilisimBilgi.com, sistemle ilgili bilinmesi gereken özgün anlatımlar ile teknoloji dünyasındaki haberleri sunmaktadır. Teknolojinin hayatımızdaki önemini, hayatı etkileme gücünü ve teknolojik gelişmeleri insanlara yansıtmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.