gmail-az-bilinen-yonleri

Gmail’ deki Bu Enteresan Detaydan Haberdar mıydınız?

Ücretsiz web posta hizmeti olan Gmail, Google arama teknolojisi ile bir bütün olarak hizmet verdiğinden kullanıcılar için önemli olan posta iletilerinin yanı sıra dosyaları da sonsuza dek saklayabilir. Ayrıca istenildiği zaman herhangi bir bilgiye ulaşmanız gerektiğinde de kolay ve çabuk bir şekilde arama yapma imkanı sunabilmektedir.

Hotmail, Yahoo Mail gibi diğer e-posta istemcilerinin arayüz görünümüne alışmış kullanıcılar için ilk zamanlarda Gmail’ in sunduğu o klasik arayüz yadırgansa da her geçen gün kendini geliştirerek kısa süre içerisinde tüm dünya tarafından bilinen ve en çok kullanılan hizmetlerden biri halini aldığını söyleyebilirim. Dilerseniz sözü fazla uzatmadan her ne kadar işe yarayacağı tartışılır ama Gmail’ de enteresan ilginç bir detaydan bahsetmek istiyorum.

Örneğin e-posta adresinin ismi iletisimadresi@gmail.com olsun ve bu mail adresine bir ileti göndermek istiyorsunuz. Bu mail adresini aşağıdaki gibi araya nokta konularak da kullanabilirsiniz;

  • i.l.e.t.i.s.i.m.a.d.r.e.s.i@gmail.com
  • iletisim.adresi@gmail.com
  • il.et.is.im.ad.re.si@gmail.com
  • iletisim..adresi@gmail.com

Bu adres bilgileri ayrı bir adres olmadığından yine mail, bu adrese iletisimadresi@gmail.com gidecektir.

KILIC

KILIC

BilisimBilgi.com, sistemle ilgili bilinmesi gereken özgün anlatımlar ile teknoloji dünyasındaki haberleri sunmaktadır. Teknolojinin hayatımızdaki önemini, hayatı etkileme gücünü ve teknolojik gelişmeleri insanlara yansıtmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.