iOS-youtube-uygulamasi

iOS’ un YouTube Uygulamasında İzlenilen Video İleri yada Geri Nasıl Alınır?

iOS işletim sistemine sahip (iPhone, iPad, iPod Touch) cihazlarında bulunan YouTube uygulamasında izlediğiniz videoyu ileri yada geri almak istediğinizde bu işlemi sağlayacak ufak bir ayrıntıdan haberdar mıydınız?

İzleyicilerin işini kolaylaştıracak olan bu özelliğin kullanılabilmesi için YouTube’ un 12.04 sürümü yada daha üst sürümünün yüklü olması gerekmektedir. Bunun kontrolünü AppStore‘ a giderek, Güncellemeler menüsünden yapabilirsiniz. Dilerseniz sözü fazla uzatmadan bu yönetimin nasıl kullanıldığına bakalım.

  • Öncelikli olarak YouTube uygulamasını çalıştırın ve izlemek istediğiniz videoyu oynatmaya başlayın
  • Videoyu 10 saniye ileri almak istediğinizde ekranın sağ tarafına iki kez, yine aynı şekilde geri almak istediğinizde de ekranın sol tarafına iki kez hafifçe dokunmanız yeterli olacaktır.
  •  10 saniye değilde 20 saniye ileri-geri almak istediğinizde, bu sefer ekranın sağına yada soluna üç kez hafifçe dokunmanız yeterli olacaktır.

iOS-YouTube-Uygulamasi-2

iOS’ un YouTube uygulamasında izlenilen videoları ileri yada geri alma işlemi işte kadar kolay.

KILIC

KILIC

BilisimBilgi.com, sistemle ilgili bilinmesi gereken özgün anlatımlar ile teknoloji dünyasındaki haberleri sunmaktadır. Teknolojinin hayatımızdaki önemini, hayatı etkileme gücünü ve teknolojik gelişmeleri insanlara yansıtmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.