iPhone-numara-engelleme

iPhone’ da Numara Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

İsim yada numaralar tarafından gelen çağrılardan rahatsızlık duyuyorsanız ve bu sorunun nasıl üstesinden gelebilirim diyorsanız işte cevabı. iPhone cihazlarda herhangi bir uygulamaya gerek duyulmadan numara engelleme için rehberimizden yararlanabilirsiniz.

Artık günümüzde sayısız telefon araması yada mesaj ile istemediğimiz izin vermediğimiz kişiler tarafından gelen bir takım reklamlara maruz kalabiliyoruz. Taciz durumuna ulaşan aramaları yada mesajları engellemek aslında görüldüğü gibi zor değil.

iPhone cihazlarda harici bir uygulamaya gerek duyulmadan herhangi bir kişi ismine ya da numaraya tıkladığınızda alt seçenekler arasında “Bu Arayanı Engelle” ibaresi yer almaktadır. Bu sayede istediğiniz kişileri engelleyebilir ve size ulaşılmasını önleyebilirsiniz.

Bu düğmeye tıklamanız üzerine küçük bir pencere karşınıza çıkıyor. Engelleyeceğimiz kişinin sizi araması, mesaj atması yada FaceTime yoluyla hiçbir şekilde erişemeyeceği belirtiliyor. Burada “Kişiyi Engelle” düğmesine tıklamanız ile de işlem otomatik olarak tamamlanıyor.

bilisimbilgi.com

Tabi bu engellemeyi daha sonradan iptal etmeyi düşünebilirsiniz. Bu kez de “Engeli Kaldır” düğmesine tıklayarak, engellenen numarayı tekrardan normal hale çevirebilirsiniz. Anlatmış olduğum bu bilgi sayesinde ekstra herhangi bir uygulamaya gerek duyulmadan numara engelleme yada numara engelleme kaldırma işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

KILIC

KILIC

BilisimBilgi.com, sistemle ilgili bilinmesi gereken özgün anlatımlar ile teknoloji dünyasındaki haberleri sunmaktadır. Teknolojinin hayatımızdaki önemini, hayatı etkileme gücünü ve teknolojik gelişmeleri insanlara yansıtmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.