microsoft-edge

Microsoft Edge Tarayıcı Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Microsoft’ un son yıllarda vermiş olduğu en radikal kararlardan bir tanesi şüphesiz ki, Internet Explorer yerine getirilen internette gezinti keyfini adeta farklı bir boyuta taşıyacak olan Microsoft Edge. Peki yepyeni bir arayüzle gelişmiş özelliklere sahip olan Microsoft Edge’ de tarayıcı geçmişinin nasıl temizlendiğini merak ediyorsanız. İşte cevabı..

microsoft-edge

Google Chrome ve Mozilla Firefox‘ un sürdürdüğü yarış içerisinde sürekli geri planda kalan Internet Explorer‘ ın yerine getirilen Microsoft Edge’ in, kullanıcı tarafından gelen iyi yönde geri bildirimlere bakıldığında ilerleyen zamanlarda kullanım oranının artacağı söylenilebilir.

Sözü fazla uzatmadan tarayıcı geçmişinin nasıl temizleneceğini anlatmaya başlayalım.

Edge Tarayıcı Geçmişi nasıl temizlenir?

Girdiğiniz siteleri başkasının görmesini istemiyorsanız tarayıcı geçmişini temizleyebilirsiniz. Tarayıcı üzerinde tüm geçmişi temizleyebildiğiniz gibi belirli siteleri de silebilirsiniz. Bu işlemi diğer tarayıcılarda olduğu gibi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikli olarak tarayıcı üzerinde sağ üst tarafta yer alan “Ayarlar” simgesine tıklayın. Daha sonra “Geçmiş (Saat)” simgesine tıkladıktan sonra geçmişin bulunduğu liste karşınıza gelecektir.

edge-tarayici-gecmisi-1

Burada siteler üzerinde sağ tıklayıp ya da yan tarafında beliren “X” simgesine tıklayarak geçmişi tek tek silebileceğiniz gibi “Tüm geçmişi temizle” seçeneğine tıklayarak ta tüm geçmişi temizleyebilirsiniz.

edge-tarayici-gecmisi-2

CTRL + SHIFT + DELETE kısayolu kullanılarak ziyaret ettiğiniz sitelerin “Gözatma geçmişi“, “Tanımlama bilgileri ve kaydedilen web sitesi verileri“, “Önbelleğe alınan veriler ve dosyalar“, “İndirme geçmişi” ve “Parolalar” gibi web ortamında gezindikçe bilgisayar ortamında saklı kalan verilerin bulunduğu yeri “Temizle” seçeneğine tıklayarak girmiş olduğunuz siteleri temizleyebilirsiniz.

KILIC

KILIC

BilisimBilgi.com, sistemle ilgili bilinmesi gereken özgün anlatımlar ile teknoloji dünyasındaki haberleri sunmaktadır. Teknolojinin hayatımızdaki önemini, hayatı etkileme gücünü ve teknolojik gelişmeleri insanlara yansıtmaktadır.

“Microsoft Edge Tarayıcı Geçmişi Nasıl Temizlenir?” için bir cevap

  1. Aslı dedi ki:

    detaylı açıklama için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.