microsoft-halolens

Microsoft, HoloLens ile Tıp Alanında Çığır Açacak

Sanal gerçeklik noktasında geleceğin teknolojisini emin adımlarla şekillendirmeyi devam ettirme yolunda olan Microsoft yayınladığı yeni video ile yine merak uyandırmayı başardığı söylenilebilir.

microsoft-halolens

Merakla beklenilen sanal gerçeklik ürünü HaloLens’ in çalışma sistemi, yayınlanan video ile açıkça gösterildi. Microsoft, “geleceğin teknolojisi” olan bu yeni teknoloji ürününü bu kez tıp alanında kullanımını tanıtıyor. Case Western Reserve Üniversitesi ile birlikte çalışmalarını sürdüren teknoloji devi Microsoft, CG efektleriyle hazırlamış olduğu demo tadındaki video da HoloLens kullanılarak insan vücudundaki sinir sisteminden tutunda kemik ya da kas yapısını üç boyutlu olarak gözlem yapmaya imkan sağlaması ile tıp öğrencilerine gerçeğe çok daha yakın eğitim deneyimi sunacağı söylenilebilir.

Sabırsızlıkla beklenilen sanal gerçeklik gözlüğü HoloLens’ in tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

KILIC

KILIC

BilisimBilgi.com, sistemle ilgili bilinmesi gereken özgün anlatımlar ile teknoloji dünyasındaki haberleri sunmaktadır. Teknolojinin hayatımızdaki önemini, hayatı etkileme gücünü ve teknolojik gelişmeleri insanlara yansıtmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.