iPhone-Safari-tarayicisi-ozel-sekme-nedir-nasil-kullanılır

Safari ile Daha Sade Web Sayfaları

İnternet’ te siteler arasında dolaşılması güzel ama bazen çok karmaşık web sayfaları ile karşılaşınca çileden çıkıldığı zamanlar da olmaktadır. Bu karışıklıkları gidermek amacıyla Apple, Safari tarayıcısında web sayfalarını daha sade görüntülemek için Okuyucu (Reader) özelliğini kullanıcılara sunuyor.

Yüksek kelime içeriğine sahip bir yazıyı okuyan kullanıcılar için çok önemli bir özellik olduğunu söyleyebilirim. Okuyucu (Reader) özelliğini aktif edebilmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Web Sayfalarını Safari ile Daha Sade Görüntüleyin

  • Öncelikli olarak iPhone yada iPad cihazınızdan Safari tarayıcısını çalıştırın
  • Görüntülemek istenilen web sayfası okuyucuyu destekliyorsa web sayfa isminin yer aldığı adres çubuğunda çok kısa süreliğine Okuyucu’da Görüntülenebilir metni belirecektir
  • Daha sonra web sayfa isminin yer aldığı adres çubuğunun hemen sol tarafında bulunan simgeye tıklayın
  • Ayrıca adres çubuğunun hemen sağ tarafında yer alan simgeye tıklandığında ise zemin arkaplan rengini değiştirebildiğiniz gibi yazı tipi ve font büyüklüğünü de kendinize göre ayarlayabilirsiniz

iPhone-iPad-Web-Sayfalarini-Daha-Sade-Goruntuleyin-1

Yapılması gereken işlem bu kadar. Tekrardan sayfanın orijinal haline dönülmek istediğinde yine aynı yolu (web sayfa isminin yer aldığı adres çubuğunun hemen sol tarafında bulunan simgeye) tıklamanız yeterli olacaktır.

KILIC

KILIC

BilisimBilgi.com, sistemle ilgili bilinmesi gereken özgün anlatımlar ile teknoloji dünyasındaki haberleri sunmaktadır. Teknolojinin hayatımızdaki önemini, hayatı etkileme gücünü ve teknolojik gelişmeleri insanlara yansıtmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.