AirPods’ ta Ses Artırma ve Azaltma

A+
A-
AirPods’ ta Ses Artırma ve Azaltma

Kutudan çıkarken beraberinde getirdiği kabıyla kullanıcısına kolay bir taşıma imkanı sunan AirPods ve yine o kap sayesinde şarj olanağı sunuyor. Üzerinde hiçbir buton bulunmayan AirPods‘ larda ses seviyesinin nasıl ayarlayacağını bulmak kolay değil!

AirPods’ larda ses seviyesini artırmak ve azaltmak için iki seçenek bulunmakta. Bunlardan bir tanesi Siri, bir diğeri ise iPhone, iPad, Apple Watch veya Mac üzerinden yapılacak bir işlem ile ses artırabilir veya azaltabilirsiniz.

Dilerseniz AirPods’ larda ses kontrolü seçeneklerinin nasıl kullanılacağını öğrenmeye başlayalım..

AirPods’ lar için Ses Kontrolü

 • Öncelikli olarak iPhone veya iPad cihazındaki Ayarlar‘ a ve ardından Bluetooth‘ ı dokunun
 • Bluetooth penceresinde eşleşmiş cihazlar listesinde AirPods’ unuzu bulun ve hemen sağ tarafında yer alan bilgi (i) simgesine dokunun
 • AirPod’ a çift dokunma başlığı altında yer alan Sağ veya Sol seçimlerinden birisine dokunun ve olası işlevler listesinden Siri’ yi seçin

Ayarları özelleştirdikten sonra Siri’ ye sesi yükseltmesini veya azaltmasını istediğiniz belirli bir yüzdeyi söyleyerek AirPods’un sesini yükseltebilir veya düşürebilirsiniz. Nasıl mı?

Örneğin, “Siri, sesi yüzde 30’ a düşür” diyebilirsiniz. Bu şekilde deneyerek, hangi ses seviyesinin sizin için en uygun olduğunu görebilirsiniz.

Kulağınıza Dokunmadan Sesli Komut Verme

Siri’ yi sesli komut vererekte kullanabilirsiniz. AirPods’ unuz var ve ses seviyesini düşürmek veya yükseltmek istiyorsanız, şimdi kulağınıza dokunmadan bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Nasıl mı?

 • Sadece “Hey Siri, sesi aç” ya da “Hey Siri, sesi kapat” deyin
 • Orijinal AirPods’ larda Siri’ den de ses seviyesini yüzde oranında artırmasını veya azaltmasını isteyebilirsiniz; “Hey Siri, sesi yüzde 50’ ye çıkar

iOS Aygıtlarda AirPods’ ların Ses Seviyesini Ayarlama

Sessiz bir ortamdasınız ve Siri ile konuşarak rahatsız edici olmak istemiyorsanız, AirPods’ larınızın ses seviyelerini iPhone, iPad veya iPod Touch’ınızdan ayarlayabilirsiniz. Nasıl mı?

 • iPhone’ un kilidi açık durumdaysa, iPhone X ve daha üzeri olan modellerde ekranın sağ üst köşesinden aşağıya doğru kaydırarak, iPhone 8 ve daha önceki iPhone modellerinde ekranın altından yukarı kaydırarak Control Center (Denetim Merkezi) ini açın
 • Şimdi ses kaydırıcısını yukarı ya da aşağı doğru sürükleyerek AirPods’ un ses seviyesini yükseltin ya da azaltın
 • iPhone kilitli durumda veya Bildirim Merkezi’ ndeyseniz, ses kaydırıcısını sağa veya sola sürükleyerek AirPods’ un ses seviyesini yükseltin ya da azaltın

Mac’ te AirPods’ ların Ses Seviyesini Ayarlama

Mac’ e bağlı durumda olan AirPods’ larınızı klavyenizdeki ses tuşlarını kullanarak veya Menü Çubuğundaki ses simgesine tıklayarak ve ses kaydırıcısını sola veya sağa sürükleyip bırakarak ses seviyesini değiştirebilirsiniz.

Menü çubuğunda ses düğmesi yoksa Sistem Tercihleri’ nden etkinleştirebilirsiniz. Nasıl mı?

 • Mac’ te menü çubuğundaki Elma simgesine ve ardından Sistem Tercihleri’ ne tıklayın
 • Ardından Ses simgesine tıklayın
 • Üst tarafta yer alan sekmelerden Çıkış’ a tıkladığınızda bağlı bulunduğunuz AirPods’ u göreceksiniz
 • Bu pencerenin hemen altında Menü çubuğunda ses seviyesini göster (Show volume in menu bar) ın hemen yan tarafında yer alan tiki işaretleyin

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “AirPods’ ta Ses Artırma ve Azaltma” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

iOS 14′ te Gelen Çağrıları Tam Ekran Olarak Etkinleştirme

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.