AirType ile Klavyesiz Klavye

AirType ile Klavyesiz Klavye

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kullanım rahatlığı ve kapladığı alan bakımından mobil cihazlarla, dokunmatik ekranlara verilen önem arttı. Her ne kadar mobil cihazlara verilen önem artsa da, şüphesiz ki bilgisayar kullanıcıları için gerekli olan fonksiyonlardan biri de metin girişinde sağlayacağı kolaylık.

airtype-klavye

Genel itibari ile bakıldığında tablet kullanıcıları için uzun süre yazı yazmak zor olduğundan, kullanıcılar yanlarında harici klavye bulundurmakta. Harici klavye, kapladığı alan ve ağırlık bakımından sorun teşkil etmesiyle zamanla kullanıcıları tekrar Ultrabook gibi seçeneklere yönlendiren en önemli etkenler biridir tabi ki.

Mobil cihazlarda yaşanan bu sıkıntıya yönelik girişimlerin sonucu olan yazılan yazıyı görünmez bir klavye ile yazmanın rahatlığını sağlayan AirType cihazı, kullanıcıların alışkanlıklarını değiştirmeyi hedefliyor. AirType bilezik benzeri bir yapıya sahip, donanımı ellerinize takarak parmaklarınızdaki hareketlerden harfleri tanımasıyla kalmayıp zamanla kullanma şeklinizi kavrayan akıllı bir klavye.

airtype-klavye-1

AirType’ ın resmi sitesinde cihaz hakkında herhangi bir bilgi bulunmasa da, görsellerinden anlaşıldığı kadarıyla teknoloji olarak Bluetooth altyapısını kullanacak diyebiliriz. Cihazın gelişmelerini resmi sitesinden de takip edebilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Hakan Uzun dedi ki:

  Öncelikli olarak sitenizin sürekli takipcilerinden birisiyim, detaylı paylaşımlarınızdan ve özgün anlatımlarınızdan dolayı teşekkür etmeden geçemeyeceğim.

  Konu ile ilgili olarak; benim gibi tablet kullananlar harici klavye yanında yük edenler için harika bir cihaz, benim için önemli olacağı kesin.

  1. KILIC dedi ki:

   Yorumunuz için teşekkürler.

 2. samet dedi ki:

  tablet kullananların işini kolaylaştıracağı kesin