Akıllı Telefonda Şarj Tasarrufu İçin Facebook’ u Kaldırın

Akıllı Telefonda Şarj Tasarrufu İçin Facebook’ u Kaldırın

Hayatımıza girdiğinden beri her ne kadar uygulama bazındaki işlevleri yerine getirseler de, cihazlardaki problem genel olarak ele alındığında “şarjın çabuk tükenmesi” ortaya çıkmakta. Pil kullanım süresi açısından geçerli notu alamayan akıllı telefonlardan Facebook’ u uygulama üzerinden kullanmadan şarjdan tasarruf edebileceğinizi biliyor muydunuz?

facebook-uygulamasi-iphone

Telefon ışığının kısılmasından, mobil verinin kapatılmasına ya da uygulamaların devre dışı bırakılmasına kadar yapılan işlemlerle az tüketim yollarını aramaya çalışırken aslında gözümüzün önündeki fark edememişiz. Nasıl mı?

Akıllı telefonlarda bulunan Facebook uygulaması, şarjın çabuk tükenmesine yol açan etkenler arasında ön plana çıkmaktadır. Nedense kullanıcılar şarjlarını ne zaman muhafaza etmek istediklerinde Facebook hep göz ardı edilmiştir.

Eğer iOS mobil işletim sistemine sahip bir akıllı telefon kullanıyorsanız, App Store‘ dan Facebook uygulaması indirilmeden, cihazlardaki Safari tarayıcısı kullanılarak siteyi açarsanız bu size yaklaşık yüzde 15′ e kadar şarj tasarrufu sağlayacaktır. Hemen hemen toplamda 500 MB gibi yer kaplayan Facebook uygulaması ile Safari tarayıcısı üzerinden girilen Facebook karşılaştırıldığında daha fazla yer kapladığı ve cihazın şarjını daha da fazla tükettiği ortada.

Facebook uygulaması ile Safari tarayıcısı üzerinden girilen Facebook’ un değerlerine bakıldığında daha kaliteli bir uygulama deneyimimi yoksa şarj tasarrufu mu yapılacak bu seçim tabi ki sizin inisiyatifinizde.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.