Akıllı Telefonlar ile Kamuya Açık Alanda Wi-Fi Ağı Bağlantısında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akıllı Telefonlar ile Kamuya Açık Alanda Wi-Fi Ağı Bağlantısında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Artık hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yerini alan akıllı telefonlar üzerinden evlerimizin yanı sıra ofislerimiz de hayatımızı kolaylaştıran kablosuz ağ (Wi-Fi) ile internete erişim alışkanlığımız, keşke özel yaşam alanlarımızda kalsaydı.

Akıllı telefonlarımızı kendi özel internet erişimi olan alanlarımız haricinde halka açık olan şifresiz olarak hizmet veren noktalardan sağlamayı planlıyorsanız bunu bir kere daha düşünmelisiniz. Bu noktaların tehlike saçtığını söyleyebilirim.

wi-fi-baglantisi

Halka Açık Wi-Fi Ağı Bağlantısında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Varsayalım dışarıdasınız internet üzerinden çok acil bir şeye bakmanız gerekiyor ve birde baktınız internet erişim (mobil veri) paketiniz bitmiş, bu durum karşısında halka açık olan şifresiz olarak hizmet veren noktalardan bağlantı kurarak yapmayı düşünüyorsunuz. Bu noktalardan bağlantı kurarken kullanılmaması gereken hizmetler aklınızın bir tarafında kalsın.

  • Sosyal Medya Uygulamalarını Kullanmayın

Halka açık noktalarda ücretsiz olan Wi-Fi ağı kullanıyorsanız, sosyal medya (Messenger, Facebook, WhatsApp gibi) profillerinizle girişi mümkün olduğunca kullanmayın.

  • Online Bankacılık ve Kredi Kartı İşlemlerini Kullanmayın

Online bankacılık yada kredi kartı gibi hassas işlemleri yaparken asla halka açık olan şifresiz olarak hizmet veren noktaların sağladığı Wi-Fi ağından mümkün olduğunca kullanmayın.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.