Akıllı Telefonlarda YouTube, Arka planda ve Kilit Ekranında Nasıl Açılır?

Akıllı Telefonlarda YouTube, Arka planda ve Kilit Ekranında Nasıl Açılır?

Android sistemli bir telefon kullanan ve müzik sevenler için ipucu olacağını düşündüğüm bir konuyu sizinle paylaşmak istedim. Cihazda YouTube uygulaması üzerinden aranılan klip bulunup oynatılmaya başlandığında yada play list oluşturulup müzik dinlemeye başladığınızda, malum uygulama dışına çıkılamıyor. Cihazda başka bir işle uğraşmaya kalkıldığında haliyle YouTube kapanıyor. Adeta müzik dinlemeyi işkence haline getiren bu durumu daha pratik ve kalıcı bir yöntemle ortadan kaldırabilirsiniz. Nasıl mı?

Telefonda Wi-Fi ağıyla internete bağlantı kurulduğunda kota ile alakalı bir sorun olmayacağından müzik dinlemek için telefonu elinize alıyor ve YouTube‘ dan istenilen klibi bulup oynatmaya başlıyorsunuz. Tabi bir yandan müzik dinlerken not almak, maillere bakmak yada internette siteler arasında gezinmek isteyebilirsiniz. Peki, ek yazılıma gerek duyulmadan akıllı telefonlarda YouTube’ u arka planda nasıl çalıştırabilirsiniz?

Android cihazlarda YouTube uygulamasını arka planda ve kilit ekranında açma

Android cihazlarda YouTube uygulamasını arka planda çalıştırıp, diğer işlerimize yönelebilmek için yapılması gerekenleri makalenin devamında bulabilirsiniz. İşte yapılması gereken adımlar..

 • Öncelikli olarak akıllı telefonunuzdan tarayıcıyı açın
 • Daha sonra YouTube sitesine girilerek, buradan bir oynatma listesi yada herhangi bir videoyu açın
 • YouTube mobil görünümde karşınıza gelecektir. Burada yapılması gereken işlem hemen sağ üst köşede yer alan üç noktadan oluşan simgeye dokunarak ayarların olduğu menüye ulaşın
 • Menü içerisinde al tarafta yer alan ” Masaüstü sitesi ” seçimine dokunun

YouTube-Arkaplan-Kilit-Ekraninda-Acma-1

 • Bu işlemin ardından YouTube yeniden yüklenecek ve masaüstü görünümde açılacaktır. Videoyu oynatmaya başlayın..
 • Yapılan bu işlemlerin ardından artık diğer işlerinize yönelebilmek için ana ekran düğmesine dokunun. YouTube videosu duraklayacak, ama kapanmayacaktır
 • Bildirim ekranı üzerinden duraklayan videoyu yeniden oynatmak için tıklamanız yeterli olacaktır
 • Artık video kapanmayacak, YouTube oluşturmuş olduğunuz play listesini sırasıyla çalacaktır

Son olarak müzik dinlerken, akıllı telefonlarda istenilen işleri yapabiliyor olmanız yanı sıra YouTube’ u kapama zorunluluğu olmadığı için kilit ekranında bile uygulamanın açık kalıyor olması da pilden tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Akıllı telefonlarda YouTube, arka planda ve kilit ekranında nasıl açılır sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Aysunn dedi ki:

  Müzik dinlerken bir şeye bakmam gerektiğinde YouTube un devre dışı kalması gerçekten sinir bozucu. Paylaştığınız bilgi için teşekkürler ederim..

  1. KILIC dedi ki:

   Paylaşımın yararlı olmasına sevindim, Aysun hanım

 2. Abdullah dedi ki:

  Valla işe yaradı..?

  1. KILIC dedi ki:

   İşinize yaramasına sevindim