Akıllı Telefonların Şarjı Neden Çabuk Bitmekte !

Akıllı Telefonların Şarjı Neden Çabuk Bitmekte !

Akıllı telefon kullanıcıların rahatsız olduğu noktalardan birisi de şarjın çabuk bitmesidir. Peki akıllı telefonların şarjı neden çabuk bitmekte!

akiili-telefon-sarj-suresi

Akıllı telefonlarımızda bazı uygulamaları çalıştırıp, açık bırakılmasından dolayı telefonun şarjı buna bağlı olarak çabuk bitebilmekte. Bu uygulamaları kullandıktan sonra kapatılması şarjın çabuk bitmesinin önüne geçecektir.

Akıllı telefonlar da şarjı su gibi içen uygulamalardan biri olan herkes tarafından kullanılan popüler sosyal medya aracı Facebook‘ tur. Facebook’ ta bakılan fotograf, izlenilen video ile telefonun şarjı çok kısa süre de bitebilmekte.

IMG_0356

Google Maps veya Apple‘ ın harita uygulaması ile  herhangi bir yeri bulmaya çalıştığınız zaman da telefonunuzun şarjı kısa sürede belirgin bir şekilde düştüğünü fark edeceksiniz.

google-maps-ve-apple-harita

Akıllı telefon üzerinden çekilen fotoğraf veya video ile de cihazın şarjı kısa süre de bitebilmekte.

Sürekli olarak arka planda çalışan uygulamalardan biri olan “Hava Durumu” ile sürekli güncel bilgiyi sunduğu için cihazın şarj ömrünü oldukça tüketiyor.

IMG_0353

Skype uygulamasının kullanılması cihazın şarjını düşürmekte, uygulamanın kullanılmasından sonra açık bırakılması ile de şarj tüketimi devam etmektedir.

IMG_0357

Sosyal Medya araçlarından birisi olan herkes tarafından kullanılan Twitter‘ nda cihazın şarj bitirdiği, atılan her tweet sonucunda ise kendini güncellediğinden şarjın hızlı bir şekilde bitmesine neden oluyor.

Instagram‘ da sürekli olarak fotoğraf paylaşımı ve WhatsApp‘ ta uzun süre yapılan görüşmelerde tabi haliyle cihazının şarj süresini etkileyecektir.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.