Android Cihazlarda Şifreyi Görünür Yapma

A+
A-
Android Cihazlarda Şifreyi Görünür Yapma

Bir uygulama ya da internet sitesinde oturum açmak için kullanmış olduğunuz parola uzun ve karmaşık içerikten oluşuyorsa, görünür hale getirerek doğru girilmesini sağlayabilirsiniz. “Daha önceleri uygulama ya da internet sitelerinde oturum açmak için şifreyi yazarken yazdığım karakterleri kısa süreli de olsa görebiliyordum. Ancak bir süredir telefonu istediğim gibi kullanamıyorum. Şifre girerken karakteri göremiyorum, buna bağlı olarakta bazen sorun yaşayabiliyorum. Bu durumu nasıl düzeltebilirim, eski haline nasıl getirebilirim?” sorusuyla karşılaştım. Gelin beraber bu soruya yanıt bulmaya çalışalım..

Şifre girilmeye başlandığında yazılan en son karakterin gösterilmesini sağlayan bu özelliği aktif etmek için aşağıda yer alan adımları izlemeniz ve beraberinde uygulamanız yeterli olacaktır.

(Bu özellik marka ve modele göre değişkenlik göstermektedir)

Android Cihazlarda Parolanın Görünür Olması Nasıl Sağlanır?

  • Öncelikli olarak telefonunuzdan AyarlarAndroid-Ayarlar” menüsünü açın ve ardından ekranı aşağı doğru kaydırın Biyometrik veriler ve güvenlik seçeneğine tıklayın
Android-Cihazlarda-Sifreyi-Gorunur-Yapma-1
  • Daha sonra gelen ekrandan Diğer güvenlik ayarları seçeneğine tıklayın
Android-Cihazlarda-Sifreyi-Gorunur-Yapma-2
  • Diğer güvenlik ayarları başlığı altında yer alan Şifreyi görünür yap seçeneğini aktif “acik-anahtar” duruma getirmeniz yeterli olacaktır
Android-Cihazlarda-Sifreyi-Gorunur-Yapma-3

Yapılan bu işlemelerin ardından artık şifre yazmaya kalktığınızda karakterler siz yazarken kısa süreyle gösterilecektir.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Android Cihazlarda Şifreyi Görünür Yapma” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Samsung Galaxy’ de Ekrana Dokunduğumda Açılmıyor!” haberini okumak için buraya tıklayın

Galaxy’ de Arama Yanıtlandığında Titreme Özelliğini Etkinleştirme” haberini okumak için buraya tıklayın

Samsung Galaxy’ de Işıklı Bildirim Özelliğini Etkinleştirme” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

https://www.puttygen.net/

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.