Android Cihazlarda Tarayıcı Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Android Cihazlarda Tarayıcı Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Android işletim sistemine sahip telefon ve tabletlerin en gözde elemanlarından birisi olduğunu söyleyebileceğim Google‘ ın Chrome tarayıcısında, yapılan gezinmeler sonucunda kaydedilen bilgiler uzun zaman biriktiğinde yavaşlamaya ve bir takım hatalara da neden olabileceğinden tarayıcı geçmişinin temizlenmesi gerekmektedir.  Peki, göz atma geçmişi diğer bir ifade ile tarayıcı geçmişi nasıl temizlenir?

Göz atma geçmişi diğer bir ifade ile tarayıcı geçmişi, internette yaptığımız gezinmeler sonucunda tarayıcı tarafından kaydedilenhatırlanan bilgilerdir. Göz atma geçmişi içerisinde kayıtlı form bilgileriparolalarsık ziyaret edilen internet siteleri gibi sonuçlar yer almaktadır. Böylesine önemli olan bilgilerin ortak kullanılan bir ortamda bulunması sizi rahatsız edebilir. Çözüm yolu olarak tarayıcı geçmişini temizlemeniz yeterli olacaktır.

Android cihazlarda girilen siteler nasıl temizlenir?

  • Google Chrome üzerinden girilen siteleri temizleyebilmek için uygulamaya giriş yapın
  • Daha sonra sağ üst tarafta yer alan üç noktalı kısıma dokunun, açılan menüden ” Geçmiş ” seçeneğine tıklayın
  • Gelen ekrandan ” Tarama Verilerini Temizle ” seçeneğine tıklayın

yada

  • Mevcut tarayıcı üzerinde yer alan üç noktalı kısıma dokunun, ” Ayarlar ” ve ardından Gelişmiş başlığı altında yer alan ” Gizlilik ” seçeneğine tıklayın
  • Gelen ekranda alt tarafta yer alan ” Tarama verilerini temizle ” seçeneğine tıklayın
  • ” Tarama verilerini temizle ” penceresinde hangi zaman dilimi için işlem yapmak istediğinizi ” Temel ” sekmesi üzerinden ve mevcut kayıtlı şifrelerin silinip silinmeyeceğini de ” Gelişmiş ” sekmesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz

Android cihazlarda tarayıcı geçmişi nasıl temizlenir sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.