Android’ de Gelen Bildirimler Nasıl Kapatılır?

Android’ de Gelen Bildirimler Nasıl Kapatılır?

Gelen güncel bilgiye anlık ulaşmanız elbetteki güzel, ancak bazı zamanlarda bu durum rahatsız edici de olabilmektedir. Sık olarak gelen bildirimden rahatsızlık duyuyor olabilir yada bazı istemediğiniz uygulamaların bildirimlerini devre dışı bırakmakta isteyebilirsiniz, peki Android sistemli cihazlarda uygulama bildirimleri nasıl kapatılır?

Bu özellik her ne kadar Android sistemli cihazların temel özelikleri arasında yer alıyor olsa da birçok kullanıcı gelen uygulama bildirimlerinin nasıl kapatılacağı konusunda bilgi sahibi değil. Android sistemli bir cihazda uygulama bildirimlerinin tamamını kapatabilir yada aşağıda yer alan adımları inceleyerek belli bir oranda özelleştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Android’ de Gelen Bildirimler Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

  • Öncelikli olarak Android telefon yada tabletten Ayarlar kısmına erişin. Tabi ki üreticilere bağlı olarak karşımıza çıkacak olan pencereler ve isimler farklılık gösterebilir
  • Gelen kısımdan Sesler ve Bildirimler menüsüne tıklayın
  • Daha sonra Uygulama Bildirimleri kısmına tıkladığınızda karşınıza cihaz üzerinde kurulu olan oyun ve uygulamaların listesi gelecektir.
  • Burada isterseniz bildirimleri tamamen kapatabilir yada özelleştirme seçeneklerini kullanabilirsiniz.
  • Herhangi bir uygulama ismine tıkladığınızda öncelikle bildirimlerin kapatılabileceği seçenek karşınıza geliyor. En üstte yer alan Bildirimlere izin ver seçeneğini pasif duruma getirdiğinizde tamamen devre dışı bırakabilir

bilisimbilgi.com

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.