Android’ de Web Sitelerini PDF Olarak Kaydetme

Android’ de Web Sitelerini PDF Olarak Kaydetme

Android işletim sistemine sahip cihazlar üzerinde beğenilen bir web sitesinin PDF olarak nasıl kayıt edildiğini merak ediyorsanız, bu sorunun cevabını yazının devamında bulabilirsiniz.

İnternet’ te gezinirken bir makaleye denk geldiniz ve o an için müsait olmadığınızdan daha sonra okumak istediniz. Normalde web sitesini işaretleyerek daha sonradan erişim sağlayabilirsiniz. Ancak internet bağlantısı olmadığı zamanlarda bu durum mümkün olmamaktadır. Tabi içeriklere offline olarakta ulaşabilmenizi sağlayan içerik kaydeden bir çok üçüncü parti uygulama yer almaktadır. Bilindiği gibi hiçbir uygulama da PDF‘ in yerini tutmamaktadır. Akıllı telefonunuzda mevcut olan bu dönüştürme özelliği sayesinde web siteleri üzerinden PDF’ e dönüştürme işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Android cihazlarından internet bağlantısına ihtiyaç duyulmadan bir web sitesini PDF olarak kaydettikten sonra tekrardan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Android’ de Web Sitelerini PDF Olarak Nasıl Kayıt Edebilirim?

Android cihazlarda Offline konumdayken bir web sitesinin içeriğine ulaşabilmenin yolu Chrome tarayıcısıdır.

  • Öncelikli olarak içeriğini kayıt etmek istediğiniz web sitesi üzerindeyken yukarıda sağ tarafta yer alan üç noktalı simgeye dokunun
  • Açılan menüden Paylaş ve ardından Yazdır butonuna dokunun.
  • Yukarıda yer alan Yazıcı seç seçimine dokunun. Daha sonra PDF olarak kaydet seçimini seçip, PDF indir butonuna dokunun
  • Ve son olarak Kaydet butonuna dokunun

Beğenilen içeriklerin kayıt edilmesi işlemi, daha önceleri kullanılan bir takım uygulamalara bakıldığında daha kolay olduğunu ve çok zaman kazandıracağını söyleyebilirim.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Android’ de Web Sitelerini PDF Olarak Kaydetme” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

“Android’ te Mesajları Belirli Bir Zamana Ayarlayın” haberini okumak için buraya tıklayın

“Chrome’ un Android Sürümünde Yazı Boyutunu Ayarlama” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.