Android’ de Wi-Fi Bağlantı Sorunu ve Çözüm Yolu

A+
A-
Android’ de Wi-Fi Bağlantı Sorunu ve Çözüm Yolu

Her ne kadar kablolu bağlantının kablosuza göre daha performanslı olduğu düşünülse de, kablosuz ağ ile internete erişimin hayatımızı kolaylaştırdığı da bir gerçektir. Evlerin yanı sıra iş yerleri, havaalanı, otel ya da kafeler gibi yani kısacası her noktada kablosuz ağ bağlantısı bulunmaktadır. 

Akıllı telefonlar üzerinden kablosuz ağa (Wi-Fi) bağlantı kurmaya çalıştığınızda kimi zaman modemi görmez, kimi zamanda ise şifreyi girseniz dahi bağlantı sağlayamazsınız. “Daha önce evdeki Wi-Fi ağına bağlantı kurabiliyordum, ancak şimdi bağlanmaya çalıştığımda sorun yaşıyorum” bu sorunu nasıl düzeltebilirim? sorusuyla karşılaştım. Gelin beraber bu soruya yanıt bulmaya çalışalım..

Android işletim sistemine sahip cihazlarda karşılaşılan bu sorunun çözüm yolunu anlatmaya başlayalım.

  • Öncelikli olarak bağlantı kurulamayan Wi-Fi ağına farklı bir cihaz üzerinden bağlantı kurmaya çalışın. (Bu sayede ağın çalışır durumda olup olmadığını test edebilirsiniz. Eğer genel bir sorunsa cihazın ayarlarıyla oynayıp, değiştirmenize gerek kalmayacak)
  • Modemle alakalı anlık yaşanan sorunlarda prizden çıkarıp, yeniden takın. Daha sonra telefon, tablet veya bilgisayar üzerinden yeniden bağlantı kurmayı deneyin
  • Akıllı telefonunuzun pil tasarruf modunda olmadığından emin olun. (Ayarlar üzerinden Düşük Güç Modu kontrol edin ya da cihazınızı şarja takarak tekrardan deneyin)
  • Frekans kaynaklı sorunlar yaşanabileceğinden Bluetooth bağlantısını kapatıp, tekrardan deneyin. Herkese açık olan kablosuz internet yayını yapan ağlarda, anlık çok fazla kişi tarafından yapılan girişlerde ağ maksimum kullanıcı sayısına ulaşmış olabilir

Bu bilgilerin yanı sıra kablosuz ağda yapılan şifre değişimleri ya da network yapılarının değişmesi sonrasında telefonunuzda eski bilgiler kalmakta. Çözümü içinse Unut  seçeneğini kullanmanız gerekmektedir.

Android ’ te Wi-Fi Bağlantı Nasıl Kaldırılır?

  • Öncelikli olarak Ayarlar, Bağlantılar ve daha sonra Wi-Fi seçeneğine dokunun
  • Burada bağlı olduğunuz ağ adının hemen yan tarafında çark simgesine dokunun
  • Gelen ekranda Unut seçeneğine dokunarak, ağı kaldırmış olacaksınız
  • Daha sonra doğru olduğundan emin olduğunuz parola ile tekrar giriş yapmayı deneyin

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Android’ de Wi-Fi Bağlantı Sorunu ve Çözüm Yolu” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

iPhone’ da Wi-Fi Şifresini Vermeden Paylaşın haberini okumak için buraya tıklayın

Windows 10′ da Wi-Fi Ağı Unut İşlemi Nasıl Yapılır? haberini okumak için buraya tıklayın

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.