Android Güvenlik Şefinden Açıklama “Antivirüs Kullanmanıza Gerek Yok !”

Android Güvenlik Şefinden Açıklama “Antivirüs Kullanmanıza Gerek Yok !”

Android cihazlarda antivirüs yazılımı kullanılmasına gerek olmadığı üzerine Android’ in güvenlik şefi tarafından yapılan açıklama sonrası antivirüs devlerini kızdıracağa benziyor.

androidtehlike

Virüsler PC’ lerde etkili olduğu kadar mobil cihazlar üzerinde önemli bir sorunu teşkil etmektedir. Böyle sıkıntılarla karşılaşmamak için PC’ lerde nasıl antivirüs programına yer veriliyorsa, mobil cihazlar için geliştirilmiş uygulamalara da yer verilmektedir. Android işletim sisteminin açık kaynak olarak sunulmasından dolayı akıllı telefon kullanıcıları tarafından ilgi görmektedir. Bahsedildiği gibi açık kaynak olan Android cihazlarda virüslerin görülme oranının fazla olduğu herkes tarafından bilindiği de bir gerçek. Android işletim sistemi güvenlik şeflerinden Adrian Ludwig tarafından yapılan açıklama da Android cihazlarda antivirüs yazılımlarını kullanmanın gereksiz olduğunu, bu uygulamayı kullananların % 99′ na yakını da antivirüs yazılımından fayda görmediğini vurguladı.

Konu güvenlik olunca Android işletim sistemli akıllı telefon kullanıcılarının gereken tüm önlemleri almaları gerektiğini de son olarak belirtelim.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.