Android Silver ile Google, Neyi Hedefliyor ?

Android Silver ile Google, Neyi Hedefliyor ?

Google‘ ın sevilen mobil işletim sistemi Android, en çok eleştirilen yanı olan dağınıklık sorununu bu sefer çözecek gibi. “Android Silver” isimli özel bir sürüm yolda!

android-silver

Bilişim devi Google, mobil işletim sistemi Android ‘i ilk duyurduğunda sistemin bu kadar yayılacağını ve bu kadar sevileceğini tahmin bile edemiyordu. Sistemin sevenleri çok olsa da, Android’ den nefret edenlerin sayısı da bir o kadar fazla. Google bu kitleyi de kendine çekmek istiyor olmalı ki, Android’ in en çok eleştirilen yönüne çözüm aramaya başlamış.

Android Police sitesinin sızdırdığı bilgilere göre bilişim devi Android Silver isimli özel bir Android sürümü geliştiriyor. Peki nedir bu Android Silver? Öncelikle Android’ in en çok eleştirilen tarafı olan dağınıklığa ve cihazların güncellemeleri geç alması konularına odaklanan üst düzey bir Android sürümü olduğunu söyleyelim.

Google farklı donanıma sahip akıllı telefon ve tabletlerden 5 tanesini seçecek ve onlar üzerinden özel bir Android sürümü yayınlayacak. Bu sürüm hiç kişiselleştirme içermeyecek yada çok az kişiselleştirme içerecek, bu sayede Android güncellendikçe, cihazın da otomatik olarak güncellenmesi sağlanacak. Tıpkı Apple’ ın iPhone’ unda yada Nexus cihazlarda olduğu gibi. Kaba tabirle normal Android telefonunuzu Nexus’ a dönüştürecek.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.