Android Sistemli Telefonlarda Varsayılan Tarayıcıyı Değiştirme

Android Sistemli Telefonlarda Varsayılan Tarayıcıyı Değiştirme

Android işletim sistemine sahip telefon ve tabletlerde, varsayılan olarak Google‘ ın Chrome tarayıcısı yer almaktadır. Her ne kadar akıllı telefonunuzda Opera, Edge ya da Mozilla Firefox tarayıcısı yüklü de olsa örneğin WhatsApp üzerinden arkadaşınız tarafından gönderilen bir link üzerine tıklandığında varsayılan Chrome olduğundan bu tarayıcıda açılacaktır. Peki, akıllı telefonda varsayılan tarayıcı nasıl değiştirilir?

Android Sistemli Telefonlarda Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir?

  • Öncelikli olarak telefonun Ayarlar menüsüne girin ve menü içerisinden Uygulamalar‘ a dokunun
  • Uygulamalar penceresinde herhangi bir tarayıcıyı seçin (Örneğin Chrome tarayıcısını seçin)

Android-Varsayilan-Tarayici-Degistirme-1

  • Chrome tarayıcısında Uygulama Bilgileri başlığı altında Tarayıcı uygulaması na dokunun ve Uygulamaları yapılandır penceresinde Tarayıcı uygulaması ayarını göreceksiniz seçeneğe dokunun varsayılan olarak kullanılmak istenilen tarayıcıyı belirleyin

Android-Varsayilan-Tarayici-Degistirme-2

Yapılan bu işlemlerin ardından artık WhatsApp gibi uygulamalardan gelen bağlantı linklerine tıklandığında Google’ ın Chrome tarayıcısı ile değil de tercih etmiş olduğunuz tarayıcı açılacaktır.

Android sistemli telefonlarda varsayılan tarayıcıyı değiştirme konusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.