Android’ te Ekran Kapanma Süresi Nasıl Değiştirilir?

Android’ te Ekran Kapanma Süresi Nasıl Değiştirilir?

Pil ömrünü korumaya yardımcı olduğundan veya meraklı insanların cihaza izinsiz erişimini engellendiğinden çoğu kişi tarafından kullanılan Otomatik Kilit özelliği, her ne kadar faydalı olsa da web sayfalarını uzunca süre okumaya meraklı olan kişiler için ekranın kapanması sinir bozucu olabilmektedir. Ekranın aydınlık kalması için sürekli dokunmak zorunda kaldığımız, Android mobil cihazının ekran kapanma süresi nasıl değiştirilebilir?  sorusuna gelin beraber yanıt bulmaya çalışalım.

Android sisteme sahip akıllı telefonlarda ekran kapanma süresini uzatmaya karar verdiyseniz,  yapılması gereken işlem için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Android Cihazlarda Ekran Kapanma Süresi Nasıl Değiştirilir?

Birkaç adım ile ekran kapanma süresini uzatmak mümkün. Yapılması gerekli olan işlem için;

  • Öncelikli olarak Ayarlar ( Settings menüsüne girin
  • Daha sonra Ekran (Display) seçeneğine tıklayın

Android-Ekran-Zaman-Asimi-1

  • Gelen ekrandan Ekran zaman aşımı (Screen timeouttıklayın

Android-Ekran-Zaman-Asimi-2

  • Ekran zaman aşımı penceresinde farklı süre seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bazı cihazlarda ekranın kapanmasını tamamen önlemek de mümkün

Not : Önemli bir bilgiyi vermeden geçemeyeceğim. Süre ne kadar uzun tutulursa, cihazın enerji tüketimi de o kadar artacaktır. Ekranı hiç kapanmayacak şekilde ayarladıktan sonra eğer kendiniz kapatmayı unutursanız, cihazın bataryası bi o kadar da hızlı tükenecektir.

Android’ te ekran kapanma süresi nasıl değiştirilir sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.