Android’ te Yeni Yüklenen Uygulamaların Kısayol Oluşturmasını Engelleme

Android’ te Yeni Yüklenen Uygulamaların Kısayol Oluşturmasını Engelleme

Android işletim sistemine sahip cihazlarda yeni bir uygulama yüklendiğinde, o uygulamanın kısayolu otomatik olarak ana ekrana eklenmekte. Eğer siz de bu durumdan dolayı rahatsızlık duyuyorsanız, muhtemelen herkes tarafından bilinen ya da hiç bilinmeyen işinize yarayacağını düşündüğüm bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim.

Google Play üzerinden herhangi bir uygulama yüklendiğinde uygulamanın kısayolu otomatik olarak ana ekrana yüklenmekte. Tabi sık sık uygulama yükleyen biriyseniz bu durum can sıkıcı bir hal alabilir. Neyse ki yeni yüklenen bir uygulamanın kısayol oluşturmasını engelleyebilmeniz mümkün. Nasıl mı?

Android’ te Yeni Yüklenen Uygulamaların Kısayol Oluşturması Nasıl Engellenir?

  • Öncelikli olarak Akıllı telefonunuzdan Google Play‘ e erişim sağlayın
  • Daha sonra sol üst tarafta yer alan üç çizgili simgeye tıklayın
  • Yine sol bölümde açılan bölümden Ayarlar seçeneğine dokunun
  • Ayarlar menüsünden “Ana ekrana simge ekle – Yeni uygulamalar için” seçiminin hemen yan tarafında bulunan kutucuğun onayını kaldırmanız yeterli olacaktır

Android-Uygulama-Kısayol-Engelleme-1

Yapılan bu işlemin ardından artık yeni yüklenen bir uygulamanın kısayolu ana ekrana otomatik olarak dahil edilmeyecektir.

Android’ te yeni yüklenen uygulamaların kısayol oluşturmasını engelleme konusunda paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.