Android’ teki Dikkat Edilecek Uygulama !

Android uygulama mağazasında yoğun ilgi gören antivirüs uygulamalardan biri olan Virus Shield uygulamasının ‘sahte‘ olduğu ortaya çıktı.

android-tehlike

Google Play Store‘ da indirilen uygulamalar listesinde olan Virus Shield uygulaması 3.99 dolarlık fiyatına sahip. Kullanıcıları telefonlarındaki ‘zararlı içeriklere karşı’ koruduğunu iddia eden uygulama ve aynı şekilde batarya ömrünü de koruduğunu iddia ediyor.

Google uzmanlarının fazlaca üstünde durmadığı uygulamayla ilgili şikayetler artması üzerine uygulamanın kısa sürede sahte olduğu ortaya çıktı. Yayınlandığından beri 10 bin kez indirilen Virus Shield’ i yayından kaldıran Google, uygulamanın resmi bir web sitesinin dahi bulunmadığına dikkat çekti ve gelen şikayetler üzerine uygulamanın kaldırıldığını söyledi.

Eğer siz de bu uygulamayı indirdiyseniz cihazınızdan Virus Shield’ i hemen kaldırmasını tavsiye edilmekte.

KILIC

KILIC

Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.