Android Telefonlarda Chrome’ u Doğrudan Gizli Modda Çalıştırma

Android Telefonlarda Chrome’ u Doğrudan Gizli Modda Çalıştırma

Teknolojik anlamda büyük gelişim ve değişim gösteren artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası halini alan akıllı telefonlarda, web üzerinde yer alan bilgilerin transfer edilerek, ekranda görüntülenmesini sağlayan yazılımlar bulunmaktadır. Tarayıcı (Browser) olarak adlandırılmaktadır. Tarayıcıların bir normal, bir de gizli modu bulunmaktadır. Peki, gizli mod nedir ve Android telefonlarda Chrome’ u doğrudan gizli mod ile başlatmak mümkün müdür?

Bilgisayarı gerek duyduğunuzda, arkadaşınızla ortak kullanmak durumunda kalabilirsiniz. Tarayıcı üzerinde ziyaret ettiğiniz yerleri veya arama geçmişlerini temizlemeyi sürekli olarak unutuyor, bu durumdan dolayı da rahatsızlık duyuyorsanız ya da bu durum artık zor geliyorsa; “Chrome’ u Gizli Mod ile kullanın!

Android’ de Chrome Doğrudan Gizli Mod ile Nasıl Başlatılır?

Gizli mod özelliği, etkin hale getirildiğinde; çerezler, göz atma geçmişi, site verileri ya da formlara girilen bilgiler kayıt altına alınmamaktadır. Web kullanımını gizli ve size özel tutmak için mükemmel bir özelliktir. Android telefonlarda Chrome’ u doğrudan gizli mod ile başlatabilmek için;

  • Normalde Chrome açıldıktan sonra gizli moda geçilmesi birkaç işlem sonrasında rahatlıkla sağlanabilmekte. Bunun için öncelikli olarak tarayıcının açılması, ardından sağda üst köşede yer alan üç noktalı menü simgesine ve ardından Yeni gizli sekme seçimine dokunulması ile ulaşabilirsiniz.

Ancak bunu daha hızlı bir yol ile gerçekleştirebilirsiniz. Nasıl mı?

  • Ana ekranda görünen Chrome simgesine, açılır küçük bir menü görünene kadar basılı tutun
  • Ardından menü seçenekleri arasında Yeni gizli sekme karşınıza gelecek
  • Seçeneğe basılı tutarak, ekranda boş bir alana sürükleyin. Hepsi bu kadar!

Artık ana ekran üzerindeki bu simgeye tıkladığınızda, Chrome doğrudan gizli modda karşınıza gelecektir.

Chrome hakkında merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Android Telefonlarda Chrome’ u Doğrudan Gizli Modda Çalıştırma” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Chrome’ da Gizli Modu Kullanabilmenin Kısayolu!

Gizli Modu Tarayıcılarda Varsayılan Olarak Nasıl Ayarlayabilirim?

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.