Android Wear ile Akıllı Telefonunuz Uyumlu mu ?

Android Wear ile Akıllı Telefonunuz Uyumlu mu ?

Google tarafından geçtiğimiz günlerde düzenlenen I/O etkinliği kapsamında akıllı saatler ve giyilebilir teknolojiler için hazırlanan Android Wear işletim sistemi, akıllı telefonunuzla uyumlu olup olmadığını merak ediyorsunuzdur, bu konu hakkında detay haberin devamında.

google-androidwear-00

Google tarafından giyilebilir teknolojiler ile akıllı saatler için geliştirilen ve ardımızda bıraktığımız I/O etkinliğinde tanıtılan Android Wear işletim sistemi heyecanı devam etmekte. Giyilebilir teknolojiler için geliştirilen işletim sistemi Samsung Gear Live, Motorola Moto 360, LG G Watch’ ın da aralarında yer aldığı akıllı saatlerin ilerleyen zamanda piyasaya sürülmesi ile karşılaşmış olacağız.

Android Wear işletim sistemi, şu soruyu da beraberinde getirdi, acaba mevcut olarak kullandığımız akıllı telefonumuzla uyumlu olacak mı? Sorunun cevabına bakıldığında akıllı telefonların yüzde 25′ e yakın kısmı, bu işletim sistemi ile çalışan akıllı saatlerle uyum göstereceği söyleniyor.

google-androidwear-01

Android 4.3 Jelly Bean veya  üzeri işletim sistemine sahip akıllı telefonların büyük bir ihtimalle Android Wear işletim sistemini kullanabileceği, ek olarak Android 4.4 Kitkat güncellemesini kullanan telefonlardan bazıları sıralayacak olursak;

  • Samsung serilerinden Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy Note 2 ve Galaxy Note 3
  • LG serilerinden G3, G2, G Pro ve G Pro 2
  • Sony serilerinden Xperia Z2, Xperia Z1 ve Xperia Z
  • HTC serilerinden One M7 ve One M8

gibi sıralanabilir. Yalnız verilen bilgiler doğrultusunda iPhone ve Windows Phone akıllı telefon kullanıcıları Android Wear’ ın özelliklerinden mahrum kalacağı anlamına geliyor.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.