App Store’ dan Uygulama İndirirken Yaşanılan Donma Sorunu ve Çözümü

App Store’ dan Uygulama İndirirken Yaşanılan Donma Sorunu ve Çözümü

Apple’ ın online mağazası App Store üzerinden herhangi bir uygulamayı indirmeye kalktığınızda, indirmeye çalıştığınız uygulamada donma sorunu ile karşılaşıyorsanız sorunun çözümü için doğru yerde olduğunuzu söyleyebilirim.

app-store-donma-sorunu

Uygulama ya da oyun indirmek için “Yükle” butonuna bastığınızda yuvarlak simge çıkmasına rağmen bir türlü dolmuyorsa, bunun için yapılması gerekenler;

  • Ayarlar üzerinden Genel seçimine giriş yapın
  • Gelen başlığı altında yer alan Saklama Alanı ve iCould Kullanımı seçeneğine tıklayın.
  • Açılan pencereden Alanı Yönet seçeneğine girdiğinizde cihazınızda yüklü olan tüm uygulamaların listesi karşınıza gelecek. Bu liste içerisinde yüklemeye çalıştığınız uygulama ya da oyuna ait küçük bir veri bulunmakta ise o veri üzerine tıklayarak silin.

bilisimbilgi.com Bu işlemleri yaptıktan sonra cihazınızı kapatıp tekrardan açın. Yüklemeye çalışıp ta sorun çıkaran o uygulamayı ya da oyunu artık rahatlıkla yükleyebilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.