Apple, 2.El iPhone’ larda Çalıntı Kontrolü İçin Araç Hazırladı

Apple, 2.El iPhone’ larda Çalıntı Kontrolü İçin Araç Hazırladı

Cep telefonlarının akıllı hale gelmesi, sonuç olarak fiyatlarını da baya arttırdı. Akıllı telefon sahibi olmak isteyenler, telefonlara verilecek bu kadar yüksek meblağlar düşünüldüğünde 2. el akıllı telefona yönelimi biraz daha arttırdığı söylenilebilir.

iPhone-5S-gold

2. el akıllı telefon pazarında çalıntı olma ihtimali oldukça yüksek olduğundan, bu risk kullanıcıları tedirgin etmekte. Tamda bu konunun farkında olan Apple, iPhone’ ların çalınmasını bir nebze de olsa önleme adına iCould üzerinden yeni bir hizmeti faaliyete aldı. Bu hizmeti kullanabilmek için yapılması gereken telefonun “IMEI veya Seri Numarası” nın bu adrese girilerek kontrolünün sağlanması sonucunda çalıntı olup olmadığını tespit etmek mümkün.

iphone-imei-kontrol

iCould hizmeti üzerinden “Aygıtınızın Etkinleştirme Kilidi Durumunu Kontrol Edin” başlığı altında cihazınızın “IMEI veya Seri Numarası” girilmesi sonucunda gerekli bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Sonuç olarak “Etkinleştirme Kilidi : Açık” olan cihazlar başka birisine kayıt edilmiş durumda olduğunu, “Etkinleştirme Kilidi : Kapalı” olan cihazlarda ise 2. el iPhone’ un temiz olduğu anlamını taşımaktadır.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.