Apple CarPlay Uygulaması Hakkında Her Şey

Apple CarPlay Uygulaması Hakkında Her Şey

Apple tarafından iOS 7 işletim sisteminin tanıtılmasının hemen akabinde kullanıcıların beğenisine sunulan “iOS in The Car” özelliği o dönemlerde iOS 7′ nin geri planında kalsa da sonunda hak ettiği değeri kazanmaya başladı.

carplay-tasarim

Apple tarafından “iOS in The Car” özelliği olarak bilinen araç içerisindeki eğlence sistemi geliştirilmesi ile “CarPlay” adı verilen yeni konsept tasarım ile yeniden kendini gösterdi diyebiliriz. CarPlay adı verilen sistem Apple cihazınız ile iletişime geçerek mesaj, arama, hatırlatma gibi özellikleri de içerisinde barındıran sistem size bir nevi araç içi asistanlık sağlama görevini üstleniyor.

Araç içi asistan olarak adlandıracağımız CarPlay, ilk olarak Chevrolet marka araç üzerine eklendi. Bu sistemin Ferrari ve Mercedes Benz marka araca eklenmesi ile görenlerin beğenisini toplamayı başardı. Dodge, Fiat, Alfa Romeo, Hyundai, Jeep, Chrysler, BMW, GM, Ford ve Volvo’ nun da aralarında bulunduğu otomotiv markaları CarPlay sistem konseptini bünyesine taşımak isteyen araçlardan bazıları.

CarPlay tasarımın Ferrari ve Mercedes Benz markalarının şık görüntüleri ile bütünleşen video görüntülerini aşağıda izleyebilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.