Apple’ dan iPhone’ a Yeni Bir Patent Daha

Apple’ dan iPhone’ a Yeni Bir Patent Daha

Apple, gelecekteki iPhone’ lar için yeni bir patent daha aldı. Bu patent ile iPhone’ da artık…
 

iphone5s

 
Apple’ ın patent başvurusuna göre, telefonun ivme ölçerinin aniden durmayı algılaması (trafik kazası), yüksek sesli bağırmalar, hatta kulaklığın jack’ ından aniden çekilmesi gibi durumlarda telefon otomatik olarak polise haber verecek. Ayrıca kullanıcının telefonun belli bir tuşuna veya ekrandaki bir bölgeye belli bir süre basması da yardım çağrısı olarak algılanarak derhal polise haber verilecek ve kullanıcının lokasyonu, bilgileri polise aktarılacak.
 
Bu acil yardım çağrıları kullanıcı tarafından ayarlanabilecek ve sesli alarmın çalması ya da sessizce 911’in aranması mümkün olacak.Hürriyet’in haberine göre elbette bu patentin alınmış olması servisin hayata geçeceği anlamına gelmiyor ancak Apple’ ın gelecekteki iPhone’ larda hayata geçirmeyi planladığı servisler hakkında bir ipucu veriyor.
 
Hizmetin hayata geçmesi ise o andaki şartların olgunluğuna göre belirlenecektir. Yani bu hizmetin gerçekten acil durumları tanıyabilmesi ve yanlışlıkla oluşan durumları gerçek yardım çağrılarından ayırt edebiliyor olması gerekiyor.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.