Apple ID Kimliğinizin Ne Zaman Oluşturulduğunu Hiç Merak Ettiniz mi?

Apple ID Kimliğinizin Ne Zaman Oluşturulduğunu Hiç Merak Ettiniz mi?

Kullanıcılar, ” Hotmail, Gmail gibi ” mail hesaplarının yanı sıra ” Twitter, Instagram, Facebook gibi ” sosyal medya hesaplarının da oluşturulma tarihlerini, ileri de gerek duyulmayacak bir bilgi olarak gördüklerinden hatırlama ihtiyacı hissetmez. Her ne kadar önemsenme de bu bilgi sayesinde örneğin çalınmış Gmail hesabınızı geri alabilirsiniz! Peki, Apple ID kimliğinizi ne zaman oluşturduğunuzu hiç merak ettiniz mi?

Apple bu bilgi sayesinde hesabınızı yeniden elde etmenize olanak sağlamıyor. Tabi ki, Apple ID kimliğinin oluşturulma tarihini bilmek istiyor ve bu bilgiyi öğrenebilmek için yapılması gerekenleri merak ediyorsanız, makalenin devamına göz atabilirsiniz.

  • Öncelikli olarak e-posta arşivini silmediysesniz, Apple’ dan gelen en eski mail içeriğine bakıp buradan tarih bilgisine ulaşabilirsiniz

Genelikle e-posta arşivini saklamadığımızdan silmiş olabiliriz. Peki, iOS işletim sistemli Apple cihazlarında bu bilgiyi nasıl öğrenebiliriz?

iOS 11′ de Apple ID Kimliğinin Oluşturulma Tarihi Nasıl Öğrenilir?

Apple ID kimliği büyük bir olasılıkla ilk uygulama indirmek istendiğinde oluşturulmuştur.

  • Öncelikli olarak iOS 11‘ de App Store uygulamasına girin
  • Daha sonra sağ üst tarafta yer alan profile tıklayıp, ardından gelen pencerede profil bilgisi üzerine tekrar tıklayın
  • Gelen ekrandan Satın Alma Geçmişi‘ ne tıklayın
  • Burada son 90 Gün olanlar listelenecektir
  • Daha eskiler için Son 90 Gün satırına tıklayıp, yıl seçimi ay seçiminin ardından daha eski tarihlere gidin

Apple-ID-Kimlik-Ne-Zaman-Olusturuldu-1

Buradan ücretli yada ücretsiz olaması önemli değil, ilk satın aldığınız uygulamayı bularak bu bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz

Apple ID kimliğinizin ne zaman oluşturulduğunu hiç merak ettiniz mi, sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.