Apple, iOS 8.1 Yazılım Güncellemesini Yayınladı

Apple, iOS 8.1 Yazılım Güncellemesini Yayınladı

Apple, iPhone ve iPad modelleri için 17 Eylül’ de yayınlamış olduğu iOS 8 işletim sistemindeki hataları giderecek önemli güncellemesini yayınladı. iOS 8.1 güncellemesi, bazı önemli hata düzeltmelerine ek olarak pek çok yeniliği de içerisinde barındırıyor. Peki iOS 8.1 yazılım güncellemesi ile hangi yenilikler geldi?

ios-8-sistem

Apple’ ın 30 Eylül tarihinde yayınladığı ilk beta ve sonrasında gelen ikinci beta sürümünde yaşanan problemlerin ardından daha kararlı bir yapıya sahip iOS 8.1 yazılım güncellemesi herkes tarafından beklenilen sürüm olduğunu söylenilebilir.

Apple, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği iPad etkinliğinde bahsettiği “Apple Pay” servisi, iOS 8.1 yazılım güncellemesi ile gelen en büyük yenilik elbette. Bugün itibari ile Amerika’ da kullanıma sunulan bu servis iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air 2, iPad mini 3′ ün yanı sıra önümüzde sene piyasaya sunulması beklenilen Apple Watch ile de kullanılmayı mümkün kılacak. Touch ID ile ödeme kolaylığı sunan hizmete mevcut Passbook özelliğine entegre olarak geliyor. Kullanıcılar bu alana girerek kredi veya banka kartlarını ayarlayabiliyor. Apple’ a göre güvenli olarak kolay ödemeyi mümkün kılacak bu özellik ile kullanıcılar mağazalara gittiklerinde yaptıkları alışverişlerinin ödemesini yaparken kredi kartı gibi kullanılmasına olanak tanıyor.

Ayrıca iOS 8 sürümü ile kaldırılan “fotoğraf rulosu” iOS 8.1 ile yeniden geri geliyor. Bir diğer özellik ise “iCould Fotoğraf Arşivi” çektiğimiz fotoğraf ve videolara iOS tabanlı tüm cihazlarımızdan erişebilmemize de imkan sağlayacak.

Apple tarafından yayınlanan detaylı güncelleme içeriğini aşağıda inceleyebilirsiniz.

ios8.1-guncelleme-detayi

iOS 8.1 yazılım güncellemesini nasıl yüklerim ?

iOS 8.1 güncellemesini cihazınıza yüklemek için Genel > Ayarlar > Yazılım Güncelleme seçtikten sonra “İndir ve Yükle” tıklamanız yeterli olacaktır.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.