Apple Music ve Spotify için Uyku Öncesi Nasıl Zamanlanır?

Apple Music ve Spotify için Uyku Öncesi Nasıl Zamanlanır?

Eve geldiğinizde günün stresini atmak, kafanızı boşaltmak adına severek yaptığınız işlerin başında müzik dinlemek geliyor, ancak ilerleyen zamanda müziği kapatamadan uykuya dalmaktan rahatsızlık duyuyor ve nasıl üstesinden gelebilirim diyorsanız, işte cevabı.

iphone-uyku-zamanlayicisi

Gün boyunca iş yoğunluğundan ya da okul stresinden sonra evinize geldiğiniz. Bir süre sonra yatağınıza uzanıp günün stresini atmak, kafanızı boşaltmak adına Apple Music ya da Spotify üzerinden müzik dinlemeyi tercih ettiğinizde de kulaklıkla uyuya kalma durumunu mutlaka yaşamışsınızdır. Peki müziği dilediğimiz süre sonunda otomatik olarak durdurulmasını nasıl sağlayacağız? sorusunu yönelttiğinizi duyar gibiyim. iPhone cihazı üzerinden ek bir uygulamaya ihtiyaç duymadan müziğin otomatik olarak kapanmasını sağlayabilirsiniz. Yapılması gereken adımlar şu şekilde;

iPhone üzerinden “Uyku Zamanlayıcı” nasıl ayarlanır?

  • iPhone’ un ana ekranında bulunan “Saat” i açın.
  • Gelen kısımda en altta sağ tarafta yer alan “Sayaç” sekmesine tıklayın.
  • Ne kadar süre sonra müziğin durdurulması istiyorsanız, o süreyi belirleyin.
  • Daha sonra “Sayaç Bitince” ye tıklayın ve ardından alt tarafta yer alan “Çalmayı Durdur” seçeneğini seçtikten sonra yukarıda bulunan “Ayarla” tuşuna basın.
  • Bu ayarlamaları yaptıktan sonra “Başlat” tuşuna basın.

IMG_090601

Bu ayarlamaları yapıp, sayacı başlattıktan sonra artık rahatça müziğinizi dinleyip uykuya dalabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.