Apple Pay ile Yapılan İlk Alışveriş !

Apple Pay ile Yapılan İlk Alışveriş !

Apple’ ın iOS 8.1 yazılım güncellemesi ile geliştirdiği yeni ödeme sistemi Apple Pay’ in ilk denemeleri Mc Donald’ s şubelerinden birinde gerçekleştirildi.

apple-pay-ilk-alisveris

Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ ı tanıtması ile büyük etki yaratmıştı. Tabiki de bu etkinlikte dikkat çeken en önemli yeniliklerin başında gelen Apple Pay’ in duyurulması ile ödeme sistemlerinde bir çığır açtığı söylenilebilir. Dün itibari ile sadece ABD’ de kullanıma sunulan sistemin ilk denemeleri yapılmaya başlandı bile. John Ross isimli bir Youtube kullanıcısı tarafından paylaşılan videoda Mc Donald’ s restoranlarından birinde yapılan alışverişin ödemesi Apple Pay kullanılarak gerçekleştiriliyor ve sistemle alakalı herhangi bir sorun çıkmadığı da gözleniyor.

Apple Pay sistemi, Touch ID ile ödeme kolaylığı sunan hizmete mevcut Passbook özelliğine entegre olarak geliyor. Kullanıcılar bu özelliği kullanarak kredi veya banka kartlarını ayarlayabiliyorlar. Sadece sisteme tanımlı kişinin parmak izi ile ödeme gerçekleştirilebiliyor. Kullanıcılar mağazalara gittiklerinde yaptıkları alışverişlerinin ödemesini yaparken kredi kartı gibi kullanılmasına olanak tanıyan bu sistem sayesinde işlem süresi de oldukça kısalıyor.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.