Arkaplanda Çalışan Chrome Tarayıcı Nasıl Kapatılır?

Arkaplanda Çalışan Chrome Tarayıcı Nasıl Kapatılır?

Mobil cihazlarda hem hücresel verinizi tüketen hem de pil seviyesini düşüren, aynı zamanda bilgisayarınızın da yavaş çalışmasına ve interneti de yavaşlatmasına sebep olan arkaplanda çalışan Google Chrome nasıl kapatılır?

Dünyaca bilinen ve kullanıcılar tarafından tercih edilen üzerinde binlerce eklentinin olduğu geniş bir arşive sahip olan Google Chrome, Android cihazların ve bilgisayarların yanı sıra her ne kadar Safari tarayıcısına sahip olan iPhone cihazlarında da oldukça fazla kullanıcıya sahiptir. Neyse sözü fazla uzatmadan eğer sizde Google Chrome’ un arkaplanda çalışmasını istemiyor ve yapılması gereken işlemin ne olduğunu merak ediyorsanız, izlenmesi gereken adımlar;

  • Öncelikli olarak Chrome tarayıcısında sağ üst taraftan Ayarlar‘ a girin.
  • Daha sonra buradan Gelişmiş ayarları göster sekmesine tıkladığınızda en alta indiğiniz Sistem başlığı altında aradığımız seçeneği göreceksiniz, yanındaki onayı kaldırmanız yeterli olacaktır.

bilisimbilgi.com

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.