Arşiv Biçimi Tanımıyor yada Arşiv Hasarlı Hatası Çözümü

Arşiv Biçimi Tanımıyor yada Arşiv Hasarlı Hatası Çözümü

Büyük boyutlu dosyaları tek bir klasör altında değilde, sıkıştırılmış olarak içeriği birden fazla olan dosyalar halinde indirdiğinizi varsayalım. Büyük bir zahmetle indirilen dosyayı açmaya çalıştığınızda karşılaşılan hata ve sorunlar karşısında ne yapabilirsiniz?

winrar

Genel olarak sıkıştırılmış (RAR) dosyalarında karşılaşılan hatalar “Arşiv biçimi tanımıyor“, “Arşiv hasarlı” veya “CRC error” şeklindedir. Bu durum bize o kadar zahmete girilerek indirmiş olduğumuz RAR uzantılı dosyanın kullanılamaz halde olduğunu göstermektedir. Tabi hemen telaşa kapılmayın. Burada yapılması gereken dosyayı onarmak ve kullanılabilir hale getirmek.

bilisimbilgi.com

Dosyanın onarılması için ekstra bir programa ihtiyacınız bulunmamakta, Winrar programı üzerinden Onar demeniz ve sonucunda işlemin tamamlanmasını beklemeniz yeterli olacaktır.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Birisi dedi ki:

    onarım yapılmıyor, kurtarma dosyası gibi bir şeye ihtiyaç duyuyor