Ask.com Ana Sayfası Nasıl Kaldırılır?

Ask.com Ana Sayfası Nasıl Kaldırılır?

Kurulan ücretsiz yazılımların ardından tarayıcılarımıza “Firefox, Chrome, Explorer” biz istemeden bulaşan bazı arama siteleri yüzünden tarayıcılarımızın ana sayfalarına müdahale edip değiştirebiliyorlar.

zararli-yazilim-bilgisi

Bu bulaşan arama sitelerinden biri olan Ask.com !. Hepimiz bundan rahatsız olmuşuzdur ve bu bulaşan yazılımdan nasıl kurtulacağımızı merak etmişizdir. AdwCleaner programı sayesinde tarayıcımızın ana sayfasına yerleşen zararlı yazılımın temizlenmesini mümkün kılmaktadır.

  • İlk olarak AdwCleaner programını indiriyoruz. Bu programı indirdikten sonra açmamız yeterli olacaktır, kurulması gibi bir durum söz konusu değildir.
  • Çalıştırdığımızda Scan butonuna basarak çalıştırıyoruz.
  • Taramadan sonra tek tek “Firefox, Chrome, Explorer” yukarıdaki sekmelerden bulunulan sonuçları Clean tuşu ile temizliyoruz.
  • Sildikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmamız istenecek, tamam deyip baştan başlatıyoruz.
  • Bilgisayar tekrar başladıktan sonra “Firefox, Chrome, Explorer” gibi tarayıcıların üzerinde sağ tıklayarak Özellikler diyoruz oradan Hedef kısmındaki Ask.com URL sini hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız, exe bölümüne gelene kadar olan kısmını silip Tamam diyoruz.

Bu işlemleri yapılmasından sonra tarayıcınızı bulaşan arama sitelerinden temizlenmiş oluyor.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.