Asma Kilit Devri “Noke” ile Yeniden Açılıyor !

Asma Kilit Devri “Noke” ile Yeniden Açılıyor !

Çevremizde hemen hemen her cihazın akıllı hale dönüşmesi kullanıcıları bazen sıkıntıya düşürse de, diğer bir yandan kolaylık sağladığı da bir gerçek. Şimdi bahsedeceğim ürün yeni teknolojik buluşlardan biri olan adını “No Key” den (Anahtarsız) alarak asma kilit devrini yeniden başlatan akıllı kilit sistemi sayesinde artık “asma kilit şifresini unutma veya anahtarı kaybetme” sorunlarına çare olacak türden.

akilli-kilit-noke

Her geçen gün yeni teknolojik ürünün tanıtılmasına olanak sağlayan ünlü bağış toplama sitesi Kickstarter tarafından kullanıcıların beğenisine sunulan son ürün ise “Noke” isimli anahtarsız ve şifresiz olma özelliğine sahip akıllı kilit. FÛZ Designs tarafından geliştirilen Noke’ nin çalışma sistemine bakıldığında kullanıcıların kilit açarken veya kilitleme işlemi sırasında üzerilerinde yarattığı baskı düşünüldüğünde son derece basit bir yöntem ile tasarlanan bu cihazın Bluetooth 4.0 ile uyumlu çalışan iOS veya Android cihazlarına gereken uygulanmanın indirilmesinden sonra ürün otomatik olarak akıllı telefonunuzu bularak eşleşiyor.

Ayrıca cihaz üzerindeki güvenlik incelendiğinde; Bluetooth 4.0 bağlantı teknoloji (128 bit şifreleme algoritması) yapısı kullanıldığından cihazın son derece sağlam bir güvenlik duvarı ile karşımıza çıktığı söylenilebilir. Tabi olabilecek ihtimaller de düşünülmüş, varsayalım telefonun şarjı bittiğinde veya çalındığında yapılacak işlemde de unutulmamış, cihaza uygulanacak “Hızlı Erişim” şifreleme sistemi sayesinde özel olarak belirlediğiniz kısa veya uzun dokunmalar sonucunda açabiliyorsunuz.

Noke akıllı kilit sistemi hakkında yayınlanan videoyu aşağıda inceleyebilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.