Audi ile Kırmızı Işıkta Beklemek Tarihe Karışacak!

Audi ile Kırmızı Işıkta Beklemek Tarihe Karışacak!

Audi‘ nin yeni geliştirdiği Connect PRIME (Kırmızı ışıkta beklemeye son) özelliği ile şehrin trafik ışıkları hakkındaki anlık alınan bilgiler otomobile ulaşacak.

Audi, yeni geliştirdiği bu teknoloji ile bulunulan güzergahtaki trafik ışıkları hakkındaki bilgileri araca sinyallerle aktararak farklı bir sürüş keyfi yaşatmayı hedefliyor. Connect PRIME özelliği sayesinde artık sürücüler, kırmızı ışığın ne kadar süresi kaldığı hakkında bilgilendiriliyor. Bu teknoloji sayesinde sürücü hızını ona göre ayarlayacak ve böylelikle %90 oranla trafik ışıklarına daha az yakalanacak.

Gelişmekte olan bu teknolojiyi önümüzdeki yıllarda trafik yoğunluğu, park yeri ve alt yapı çalışmaları üzerinde de görebilmemiz mümkün. Audi, öncelikli olarak bu teknolojiyi 2017 model Q7, A4 ve A4 allroad modellerinde kullanılması bekleniyor.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.