Audi TT Coupe, Üçüncü Nesil Arabası Cenevre’ de Tanıtıldı

Audi TT Coupe, Üçüncü Nesil Arabası Cenevre’ de Tanıtıldı

Audi Efsanesi TT Serisinin Üçüncü Jenerasyonu Gün Yüzüne Çıktı

Audi, üçüncü nesil TT Coupe ve TTS Coupe modellerinin dünya prömiyerini Cenevre Otomobil Fuarı‘nda gerçekleştirdi. Audi’ nin yeni jenerasyon TT modelleri, motordan kontrollere bir dizi inovatif teknolojik yenilikle beraber karşımıza çıkıyor.

Geleneksel TT çizgilerine ilaveten Audi Sport Quattro konseptinden de izler taşıyan tasarımı ile dikkat çeken otomobil, üç farklı motor seçeneği ile otomobil severlerin beğenisine sunuluyor. 184 beygir gücünde ve 380 Nm torka sahip 2 litre TDI motor seçeneğine sahip baz model, 100 km hıza 7,2 saniyede ulaşıyor.

230 beygir gücüne ve 369 Nm torka sahip 2 litre dört silindirli turbo motora sahip model ise önden çekişli 6 ileri manuel vitesin yanı sıra dört çeker Quattro sistemine sahip 6 ileri çift kavramalı S-Tronik vites seçeneğiyle geliyor. Manuel vites seçeneğine sahip model 100 km hıza 6 saniyede ulaşırken S-Tronik, 100 km hıza 5,3 saniyede çıkabiliyor. Üçüncü ve son versiyon olan TTS ise, 310 beygir gücü ve 380 Nm torka sahip 2 litre motoru ile 100 km hıza 4,7 saniyede ulaşabiliyor.

Aracın iç tasarımında ise jet motorundan esinlenilen tasarımı ile havalandırma bölmeleri dikkat çekerken aracın gösterge paneli ve multimedya arayüz ekranını bir araya getiren Audi Sanal Kokpit adı verilen dijital bilgi ekranı göze çarpıyor.

Sanal gösterge paneli, 1440 piksel çözünürlüğünde bir ekrandan oluşuyor ve navigasyondan telefona tüm fonksiyonları üstleniyor. Yeni TT’de kullanılan martix LED farlar navigasyon sisteminden yoldaki viraj bilgisini alarak yaklaşan virajların yönüne göre hareket edebiliyor.

Kaynak: uzmanabi

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.