Aygıt Hataları Nasıl Düzeltilir?

Aygıt Hataları Nasıl Düzeltilir?

Aygıt Yöneticisi’ ne bakılarak bilgisayarda hangi aygıtların yüklü olduğunu görebilir, bu aygıtlar için sürücü yazılımlarını güncelleştirebilir, yazılımın olması gerektiği gibi çalışıp çalışmadığını denetleyebilir ve değiştirebilirsiniz. Bilgisayarda sıkıntılı giden bir durum olduğuna kapıldıysanız;

  • Denetim Masası’ na erişin ve ardından “Aygıt Yöneticisi” ni çalıştırın
  • Öncelikli olarak sarı ünlem işaretine sahip olan bir donanım bulunup bulunmadığının kontrolünü yapın
  • Donanım sürücülerini güncellemek sorunları genellikle çözecektir. Sorunun çözümü için ilgili cihaz üzerinde sağ tıklayın, “Özellikler” e girin ve “Sürücüyü Güncelleştir…” seçeneğine tıklayın.
  • Eğer sorunu bu şekilde çözemediyseniz “Aygıt durumu” yer alan hata kodunu not alın ve arama motorları ile üretici web sitesinde bu kodu aratın
  • Bu işlem sayesinde sorunu çözebilecek bir güncel sürücü bağlantısına erişmeniz mümkün olacaktır.

aygit-hatalari-nasil-duzeltılır

Hata kodunu arama motorları ile üretici web sitesinde nasıl aratıldığını, daha önce bahsetmiş olduğum “Bilinmeyen Aygıt Sürücüsünü Bulma” dan inceleyebilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.