Beğen Düğmesi Meğer Daha Önce Taşarlanmış

Beğen Düğmesi Meğer Daha Önce Taşarlanmış

Facebook İle Hayatımıza Giren Beğen Düğmesi, Aslında Radyolar İçin Tasarlanmış

 
1930 yılında internet bulunmamasına rağmen, insanların radyolardaki programlarda yapılacak anketlere evet-hayır şeklinde cevap verebilmeleri için bir cihaz tasarlanmıştı.Fakat radiovata adlı bu cihazı hayata geçirememişler.
 
eski-radyolar
 
1930 yılında elbette internet bulunmuyordu ama insanların radyolardaki programlarda yapılacak anketlere evet – hayır şeklinde cevap verebilmelerini sağlayacak bir cihaz çoktan tasarlanmıştı. Fakat radiovota isimli bu cihaz bir türlü hayata geçemedi.
 
New York Üniversitesi’de görevli Dr. Nevil Monroe Hopkins’in icat ettiği radiovota cihazı, insanların evlerinde radyo dinlerken, evet, hayır veya çekimser şeklinde oy kullanmasını sağlıyordu. Bu sayede insanlar, sevdikleri şarkılar için “beğendim” mesajı gönderebilirken, beğenmedikleri bir program için de “hayır” tuşuna basabiliyorlardı.
 
Fakat cihaz konsept ötesine geçemedi ve radyo istasyonlarında gerekli alt yapıyı kuramadıklarından kullanıma sunulamadı.
 

Kaynak: uzmanabi

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.