Bekleyen iPhone Değerine Değer Kattı

Bekleyen iPhone Değerine Değer Kattı

Akıllı telefon pazarında dünyaca bilinen marka Apple’ ın, 2007 yılında piyasaya çıkarmış olduğu ilk iPhone’ u 7 yıl aradan sonra fiyatıyla adından bahsettiriyor.

iphone-3g

2007 yılında çıkarılan iPhone cihazı ile Apple, telefon pazarında ilk akıllı telefonu olarak yerini almış oldu. Tabi o dönemler cihazın servet değerinde oluğunu da söylemeden geçemeyeceğim. O dönemler de iPhone cihazını satın alan eBay kullanıcısı, almış olduğu cihazı üzerinden yıllar geçmesine rağmen hiç kullanmadı ve sakladı.

Kullanıcı, iPhone telefonunu 7 yıl boyunca kullanmayarak saklaması farklı bir konuyu, yani cihazın antika olarak değerli olabileceği düşüncesini de beraberinde getirmiş olsa gerek. Bunun üzerine kullanıcı ilk jenerasyon olan iPhone cihazını eBay üzerinden satışa çıkardı ve cihaz 15 bin dolara yeni sahibine kavuşmuş oldu.

Herkesin bu haberden sonra düşüncesi, ürün alınıp kullanılmadan yıllar boyunca saklanması ve bu şekilde satışa sunulma fikri farklı bir ticaret anlayışını beraberinde getirir mi? Ne dersiniz..

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.