Bilgisayar Uyku Modundan Çıkarken Parola İstemenin Önüne Nasıl Geçilir?

Bilgisayar Uyku Modundan Çıkarken Parola İstemenin Önüne Nasıl Geçilir?

Her geçen gün gelişen, kullanıcılar tarafından kısa zaman içerisinde beğenilen ve birçok bilgisayar üzerinde de yerini alan Windows 10 işletim sisteminde size oldukça yardımcı olacağını düşündüğüm muhtemelen de bir çoğumuz tarafından bilinen ama unutulan, az bilinen ya da hiç bilinmeyen bir detaydan bahsetmek istiyorum.

Uyku modunu sık sık kullanan birisiyim. Bilgisayarı benden başka kimse kullanmıyor ve önemli olabilecek kişisel verilerim de bulunmuyor, Windows’ un varsayılan olarak sunduğu uyku modundan çıkışta oturum açma şifresinden rahatsızlık duyuyorum. Her defasında şifre girip oturum açmak istemiyorum, bu durumun üstesinden nasıl gelebilirim? ” sorusu ile karşılaştım. Bu soruya gelin beraber yanıt bulmaya çalışalım.

Bilgisayar Uyku Modundan Çıkarken Parola İstemenin Önüne Geçilmesi

  • Öncelikli olarak görev çubuğu üzerinde sağ alt köşede saatin hemen yan tarafında yer alan pil durum simgesine mouse sağ tuşuna tıklayın ve ardından ” Güç Seçenekleri ” ne tıklayın
  • Güç Seçenekleri penceresinden ” Plan ayarını değiştir ” seçeneğine tıklayın
  • Plan Ayarlarını Düzenle penceresinden ” Gelişmiş güç ayarlarını değiştir ” seçeneğine tıklayın
  • Gelen pencerede Güç Seçenekleri başlığı altında yer alan ” Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir ” bağlantısına tıklayın

Windows-10-Uyku-Modu-1

  • Daha sonra ” Uyanırken parola iste ” başlığı altında açılır menüden ” Hayır ” seçip, onaylamanız yeterli olacaktır (Kullandığınız her güç planı için “Yüksek Performans, Güç Tasarrufu, Dengeli” işlemi tekrar uygulayın)

Windows-10-Uyku-Modu-2

Yapılan değişiklikleri tekrar geri almak istediğinizde ” Uyanırken parola iste ” başlığı altında açılır menüden ” Evet ” seçip, onaylamanız yeterli olacaktır.

Bilgisayar uyku modundan çıkarken parola istemenin önüne nasıl geçilir sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.