Bilgisayarlar da Artık Farelere Yer Olmayacak !

Bilgisayarlar da Artık Farelere Yer Olmayacak !

Bilgisayar kullanıcıları tarafından bilinen, bilgisayar kullanılırken olamazsa olmazlardan olan giriş aygıtı farede yolun sonuna mı gelindi?

3D Touch

Amerikan araştırmacıları tarafından Wyoming Üniversitesi Bilgisayar Bilimi departmanında çalışan Anh Nguyen ve Amy Banic’ nin beraber geliştirdikleri “3D Touch” adını verdikleri proje neredeyse giriş aygıtı olan farelerin sonunun geldiğini ifade ediyor. Bu projenin amacı aslında kullandığımız farelerdeki iki boyutlu olan hareket kabiliyetinden bizleri kurtararak, üç boyutlu gerçek bir deneyim sunmayı hedefliyor. Kullandığımız normal farelerde yer alan “tek tıklama, çift tıklama, sürükleme” gibi yapılabilen her işlevi yerine getiriyor.

Şuan ürün test aşamasında olduğu için kablolu olarak karşımıza çıkmakta. Proje sahipleri tarafından yapılan açıklama da 3D Touch üzerindeki çalışmalarının devam ettiğini, yakın zamanda ürünün kablosuz hale getirileceğini ve herkesin bu ürüne uygun bir fiyatla sahip olacağı da son olarak belirtildi.

3D Touch’ un nasıl çalıştığını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.