Bilinmeyen Aygıt Sürücüsünü Bulma

Bilinmeyen Aygıt Sürücüsünü Bulma

Yeni bir işletim sistemi kurduktan sonra “Bilinmeyen Aygıt” lar dan hep rahatsız olmuşuzdur, aslında bu aygıtları çok basit bir yöntemle bulabilirsiniz. Sizlere bilinmeyen aygıtın nasıl bulunabileceğinden bahsedeceğim.

bilimeyen-aygit-surucusu

İşletim sistemini yeni kurduktan sonra bilgisayarınızdaki donanımları işletim sistemi tanımayabilir. Aygıt yöneticisine baktığımızda ilk bakışta anlamadığımız Bilinmeyen Aygıt’ ın ne olduğu hakkında yapılacak işlemden sonra ne olduğunu kavrayabileceğiz.

bilinmeyen-aygit

Yapılması gereken işlem “Bilgisayarım da “Sağ Klik” “Özellikler” deyin. Buradan Aygıt Yöneticisini seçerek sistem tarafından tanınmayan donanımlar gözükmektedir. Burada Bilinmeyen Aygıt üzerinde çift tıklanıldığında gelen pencerede Ayrıntılar diyelim Değer içerisinde görülen kısım üzerinde “Sağ Klik” leyip ve Kopyala diyelim

bilinmeyen-aygit-sorgulama

Bu işlemden sonra kopyaladığımız yazıyı Google arama motoruna yapıştırıp, bu yazının sonuna “driver, sürücü, yazılım” yazısı ekleyip arayabiliriz.

Arama motoru Google bulunan sürücüyü indirip, sisteme kurabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM