BMW Yeni Nesil Araç Aydınlatması ile Geleceği Şekille

BMW Yeni Nesil Araç Aydınlatması ile Geleceği Şekille

BMW yeni nesil araçlarında lazer farları kullanacağını açıklamasının ardından, aynı zamanda araçlarında akü ömrünü azaltan en büyük etken olan stop lambaları üzerinde de çalışmalara başladı.

BMW mühendisleri yeni nesil araçlarında OLED ( Organic Light-Emitting Diode ) paneller kullanmayı hedeflediklerini açıklandı. Kısaca Organik ışık teknolojili OLED far teknolojisinden bahsedecek olursak, içeriğinde esnek ve ince ışık panelleri sayesinde estetiği ve enerji tasarrufunu birleştiren bir çözüm olacağa benziyor.

bmw_oled_lighting

Ve ayrıca; Far da kullandıkları lazer teknolojisinin gözlere zararı olmadığı, hatta bu konu üzerine basın toplantısında fara direk bakılarak gazetecilere zararı olmadığı gösterilmeye çalışılmış. Işını insanların ve hayvanların gözlerine zarar vermeyecek bir forma dönüştürdüklerini açıklamışlar.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.